اطلاعات جغرافیایی روستا

اطلاعات جغرافیایی روستای سورچه 

روستای سورچه بالا از توابع شهرستان مبارکه در استان اصفهان می باشد که در بخش مرکزی و در دهستان کرکوند واقع شده است. این روستا همچنین در فاصله ۱۰ کیلومتری از شهر مبارکه واقع شده است. روستای سورچه بالا از شمال به جاده زرین شهر _مبارکه، از جنوب به اراضی حسن آباد تندبیدکان، از شرق به اراضی حاصل آباد _سورچه پایین و محمد آباد و از غرب به اراضی الله آباد محدود می گردد. ارتفاع از سطح دریا در روستای سورچه بالا ۱۶۹۵ کیلومتر از سطح آب های آزاد می باشد و در موقعیت جغرافیایی ۲۰ دقیقه و ۳۲ دقیقه عرض جغرافیایی و ۴۰ درجه و ۵۱ دقیقه طول شرقی واقع شده است.

توپوگرافی روستا

روستای سورچه بالا یک روستای با مشخصات توپوگرافی دشتی می باشد و به طور متوسط دارای ارتفاع ۱۶۹۵متر از سطح آبی های آزاد واقع شده است.

وضعیت اقلیمی و آب و هوا

اطلاعات حاصل از نزدیکترین ایستگاه هواشناسی به روستا، بیشترین میانگین دما در منطقه برابر با ۲۳/۲ درجه در ماه تیر و کمترین برابر با ۷/۵ درجه سانتی گراد و به دی ماه اختصاص می یابد.

بارش:

میانگین بارش سالانه در منطقه برابر با ۳۳ میلیمتر می باشد که حداقل بارش ماهیانه مربوط به ماه های خرداد، تیر و مرداد می باشد و حداکثر بارش نیز مربوط به دی ماه می باشد.

رطوبت نسبی و یخبندان:

متوسط رطوبت نسبی سالانه در منطقه ۳۵ میلیمتر که کمترین رطوبت نسبی در ماه تیر و بیشترین رطوبت نسبی در بهمن ماه گزارش شده است. روزهای یخبندان نیز سالانه ۸۸ روز گزارش شده اسن که بیشترین روزهای یخبندان در بهمن ماه می باشد.

خاک روستا

مطالعات میدانی نوع خاک روستای سورچه بالا را مناسب و بدون هیچ گونه محدودیتی شناسایی کرده است که در صورتی که آب کافی یرای کشت فراهم باشد این منطقه مناسب برای کاشت انواع کشت های سازگار با محیط می باشد.

ذخایر گیاهی و جانوری

مطالعات میدانی ذخایر گیاهی خاص و ویژه ای را برای روستا گزارش نداده است. تنها جانورانی چون روباه، شغال و جوجه تیغی را می توان از ذخایر جانوری روستا برشمرد که در باغات و مزارع  سطح روستا یافت می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × 4 =

فهرست